Huawei bataryası diğer telefon bataryalarının aksine tak çıkart şeklinde değildir. Bu nedenle bir uzman tarafından müdahalesi şarttır. Ayrıca batarya, elektrik aksamı olduğu için ve içerisinde lityum iyon bulundurduğu için özellikle bozuk olduğu zamanda patlama riski taşımaktadır. Bu risk aynı zamanda bilinçsizce değiştirilen bataryalar için de geçerlidir. Huawei  batarya değişimi konusunda yapılan en büyük hataların başında da bu gelmektedir, yetkisiz kişilere değiştirtme.  Birçok kez haberlerde duyduğumuz bataryaların patlaması sonucu evde yangın meydana gelmesi veya bireylerin yaralanması olaylarının temelinde bu husus yatmaktadır.  Bir diğer batarya problemi, bataryanın şişmesidir. Şişen batarya bir süre sonra telefonun diğer mekanik aksamını sıkıştıracak başta aksaklıklar meydana getirecek ancak bir süre sonra ekranı çatlatarak çalışmamasına sebebiyet verecektir.

 

Isı, nem faktörlerine dikkat edilse bile bir bataryanın ortalama şarj edilme sayısı ortalama 500 dür. Bu da yaklaşık olarak iki yıllık bir süreye denk gelmektedir.

Huawei batarya değişimi süresinin gelip gelmediği konusunda iBackupBot for isimli program sayesinde bilgi edinebilirsiniz. Çoğu kez batarya değişimleri garanti kapsamında olmamakta, garanti kapsamına alınsa bile haftalarca ve bazen aylarca bekleme durumu söz konusu olabilmektedir. Tüm bu anlatımlar ışığında basit bir batarya değişim işini asla ihmal etmeyin. En basit hali ile 2000-3000 TL değerindeki telefonunuzdan ve belki de canınızdan olabilirsiniz.

 

Firmamızda işinde uzman teknik personelimiz ile Huawei batarya değişimi konusunda profesyonel destek vermekteyiz. Değişim sonrası güvenlik testlerinden geçirerek gönül rahatlığı ile telefonunuzu kullanmanızı sağlıyoruz. Bunun için bize ulaşmanız yeterli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>